Întreabă

Ești nou ? Atunci ce mai aștepți ?

Răspunsuri

Orice nelămurire răsfoieste forumul.

Contactează

La dracu' ! Sunt doar un șoricel, nu magician.

Get me out of here[Omegaverse Yaoi] [Aly + Crystal]

Crystal Snow

Back in business
Staff member
Reaction score
62
Website
www.patreon.com
Park Tae-jin|omega|26

- Multumesc, din nou. Tae nu isi putea ridica capul din pamant. Nu se astepta sa primeasca ajutor de la cineva, mai ales daca se stia cu ce se ocupa tatal lui. Oricine altcineva ar fii ales imediat sa plece de langa el, crezand ca e un mafiot sau un drogat, nicidecum sa il ajute si sa ii ofere adapost peste noapte.
- Te-am vazut azi in parc, unde dansam. Ti-a placut? Stiu ca nu suntem cine stie ce, dar nu am ce face... ii trag in jos pe baieti destul de mult... incepu acesta sa vorbeasca, sperand ca asa se putea relaxa putin in preajma lui Ju.

Aly

Member
Reaction score
3
Wang Ju-Won|Alpha|28

─ Mie mi-a plăcut. Eşti destul de original şi te mişti fluid, răspunse Ju. Aş putea să-ţi fac rost de un profesor care să te cizeleze, dacă ai vrea să faci numai asta, adăugă el zâmbind.

Crystal Snow

Back in business
Staff member
Reaction score
62
Website
www.patreon.com
Park Tae-jin|omega|26

- Mulțumesc. Mă mișc după cum îmi dictează muzica, nu fac o coregrafie anume. recunoaște timid tânărul. Nu, nu, nu e nevoie. M-ar omorî tata dacă ar afla. E în regulă. Nu e ca și cum o să scap din casa aceea. continuă el vizibil dezamăgit și abătut.​

Aly

Member
Reaction score
3
Wang Ju-Won|Alpha|28

─ Bine, răspunse el.
Nu dorea să insiste prea mult, ca să nu-l sperie.
─ Hai să vedem ce am eu prin frigider ca să ştiu ce-ţi fac de mâncare, că sincer mie mi-e cam foame! începu el să râdă.

Crystal Snow

Back in business
Staff member
Reaction score
62
Website
www.patreon.com
Park Tae-jin|omega|26

Tae voia sa refuze, dar stomacul il da de gol si il face sa roseasca destul de mult.
- Da, nu am prea mancat azi. raspunse acesta si isi da hanoracul jos, uitand ca pe sub tricou avea vanatai si rani de la bataile tatalui sau. Cum hanoracul era destul de pufos, acesta ii ridica si tricoul dezvaluindu-i spatele si ranile de pe el.

Last edited:

Aly

Member
Reaction score
3
Wang Ju-Won|Alpha|28

Tocmai vroia să se întoarcă spre a lua nişte pizza de la frigider şi a o băga la cuptorul cu microunde, când văzu gestul tânărului. Rămase trăznit de rănile pe care le văzu pe corpul lui.
Ju se apropie încet de el ca să nu-l sperie.

─ Te rog, vino să am grijă de tine cu rănile acelea, spuse el. Nu te teme de mine şi mai spune-mi odată cum să te strig, îi şopti el aproape.

Crystal Snow

Back in business
Staff member
Reaction score
62
Website
www.patreon.com
Park Tae-jin|omega|26

Baiatul isi acopera imediat corpul si pleca capul.
- Te rog... nu am indraznit sa le arat nimanui, dar acum, ca le-ai vazut... nu mai are rost sa le ascund. recunoaste acesta si se lasa ingrijit. Nu era genul care sa accepte ajutorul, dar Ju ii inspira incredere si voia tare mult sa stea cat mai mult cu putinta cu el.

Aly

Member
Reaction score
3
Wang Ju-Won|Alpha|28

Ju merse şi aduse o trusă de prim ajutor şi un tricou curat şi nou de undeva. Se aşeză lângă tânăr şi îi scoase cu atenţie tricoul de pe el.
─ O să aplic o soluţie care nu ustură, dar va calma vânătăile şi le va face să se retragă, îi spuse el calm.
Şi turnă în palmele sale soluţie şi îi dădu cu ea uşor pe spate, fiind foarte delicat cu pielea tânărului.
─ Acum o să pun o alifie cicatrizantă pe rănile mai adânci şi nişte plasturi, îi spuse el.
Şi făcu ceea ce-i spuse, apoi îi întinse tricoul nou şi curat.
─ E un tricou nou şi curat. Dacă îţi este prea larg, nu e nimic, că abia te protejează, spuse el.
Şi închise trusa de prim ajutor.

Crystal Snow

Back in business
Staff member
Reaction score
62
Website
www.patreon.com
Park Tae-jin|omega|26

Tanarul sta cuminte cat timp este ingrijit de Ju-Won. Era prima persoana care il trata cu atata umanitate si care il ajuta fara sa ii ceara nimic in schimb. Dupa ce termina cu cremele si bandajatul isi trage tricoul oferit pe el si il strange putin in dreptul nasului. Mirosea asa de frumos, nu ca toate hainele lui, care prinsesera un miros greu de droguri si fum de tigara de la tatal lui.
- Multumesc... daca e ceva ce pot face pentru tine, te rog, spune-mi si o sa fac.. spuse el, din pura obisnuinta. Nu voia sa lase impresia ca profita de bunatatea lui si nici ca voia sa fie intretinut. Era dispus sa faca orice ca sa rasplateasca gestul atat de bun al lui Ju.​

Aly

Member
Reaction score
3
Wang Ju-Won|Alpha|28

─ Nu e nevoie să faci nimic special, spuse Ju. Momentan e suficient că vrei să ţii companie ursuzului ăsta de procuror, râse el scurt. E suficient pentru mine.
Ju puse trusa la loc şi apoi întrebă:

─ Unde am rămas?

Crystal Snow

Back in business
Staff member
Reaction score
62
Website
www.patreon.com
Park Tae-jin|omega|26

- D-desigur. Pot face asta. Pot sta cu tine. E mai primitor aici decat acasa, oricum. spuse taranarul zambind tot mai larg. Nu putea rata ocazia sa fie putin mai liber si sa nu il mai vada pe tatal lui zilnic. Voiam sa mancam ceva, dar nu ne hotarasem ce inca. raspunde el, mult mai activ ca inainte. Ii placea prezenta lui Ju-Won si il facea sa se simta in siguranta, ceea ce insemna mult pentru el.​

Aly

Member
Reaction score
3
Wang Ju-Won|Alpha|28

─ Ah, da! spuse Ju. Nu o să-ţi vină a crede, dar bătrânul acesta de procuror, pe numele lui scurt Ju, e atât de ocupat uneori, că uită până şi de mâncare! începu el să râdă. Aşa că mă îndoiesc să am ceva în termen prin frigider şi aş fi foarte recunoscător dacă tu ai şti un loc bun de unde să faci comandă de mâncare! concluzionă el zâmbind.

Crystal Snow

Back in business
Staff member
Reaction score
62
Website
www.patreon.com
Park Tae-jin|omega|26

- Uhm... stiu cateva localuri. De la unele mananc zilnic, deci stiu ce anume au. spuse tanarul zambind larg. Am putea lua ceva asiatic, te rog? Nu am mai mancat de mult orez prajit cu legume si bucati de pui in sos teriyaki.

Aly

Member
Reaction score
3
Wang Ju-Won|Alpha|28

Când auzi ce nu mai mâncase de multă vreme, Ju spuse:
─ Să vedem ce are bătrânul prin debara, că mâncărurile astea le pot face eu. Sunt favoritele mele, deci nu trebuie să le comandăm!

Şi se ridică de lângă Tae-jin ca să meargă în bucătăria casei, unde avea şi o mică debara de legume şi alte alimente.

Crystal Snow

Back in business
Staff member
Reaction score
62
Website
www.patreon.com
Park Tae-jin|omega|26

- Pot sa te ajut? Ma simt prost sa stau si sa ma uit la tine cum lucrezi si eu nu fac nimic. spuse el zambind inocent.
Adesea gatea pentru el si tatal lui, deci se pricepea destul de bine la gatit. Fusese nevoit sa invete, ca sa poate tine loc si de mama si de tata pentru el. Dar erau bine venite abilitatile lui de casnic, mai ales ca era si nu omega si in mod normal omega erau mai mult acasa, avand grija de copii si sa fie totul in regula prin locuinta.​

Aly

Member
Reaction score
3
Wang Ju-Won|Alpha|28

─ Da, sigur! răspunse Ju.
Mi-ar prinde bine o mână de ajutor, dacă te pricepi, adăugă el. În plus, ţi-am spus că sunt un singuratic şi uneori nu prea are cine să aibe grijă şi de mine! oftă el îndelung întristându-se.