Întreabă

Ești nou ? Atunci ce mai aștepți ?

Răspunsuri

Orice nelămurire răsfoieste forumul.

Contactează

La dracu' ! Sunt doar un șoricel, nu magician.

Let's sing our love together[YAOI][Aly + Crystal]

Crystal Snow

Back in business
Staff member
Reaction score
62
Website
www.patreon.com

"Just like I play the strings on the violin, this is how I will love you too."

"My fingers massage the keys on the piano the same way I will embrace you in my arms - softly and peacefully."

Nume – Mo T'ak Chun-Ho
Vârstă – 26 de ani
Ocupaţie – violonist
Personalitate – visător, copilăros, "mămos".
Poveste – Absolvent de Conservator, secţia Vioară Clasică, Mo T’ak a ajuns la performanţa să fie invitat ca prim violonist în orchestre mari, el neavând un program fix de repetiţii.
Locuieşte singur într-o casă modernă şi nu mai ţine legătura cu familia lui de ceva ani de zile.
Simte că trebuie să-şi umple golul din suflet şi singurătatea cu cineva, aşa că se află în căutarea unui partener.
Poza-

Nume – Mi Wan Seok-Joon
Vârstă – 25 de ani
Ocupaţie – pianist
Personalitate – curios, ambitions, iubitor.
Poveste – Absolvent de Conservator, sectia Pian si Orga, Seok-Joon a urmat visul patintilor lui si a ajuns sa fie pianist in Orchestra Nationala - cea mai mare orchestra din tara.
Locuieste singrul intr-un apartament micut din aproprierea Operei, ca sa poata ajunge repede la repetitii. Cand poate, isi viziteaza parintii, care locuiesc la cateva sute de kilometri departare. Isi doreste un partener, dar nu a avut timpul necesar sa isi caute unul pana acum.
Poza-

START RPG

Aly

Member
Reaction score
3
Mo T'ak Chun-Ho|violonist|26

Să fii invitat să performezi alături de Orchestra Naţională, era o onoare mare pentru Mo T’ak, aşa că îşi căutase o căsuţă cochetă aproape de Operă şi se mutase în ea.
Avea să cânte alături de ei o perioadă lungă de timp. În prima lui zi de repetiţii alături de Orchestră, el ajunse punctual la repetiţii şi aştepta ca dirijorul acesteia să le spună celorlalţi de el.

Crystal Snow

Back in business
Staff member
Reaction score
62
Website
www.patreon.com
Mi Wan Seok-Joon|pianist|25

Astazi era o zi mare pentru orchestra si o alta zi de batut la clape pentru Mi Wan. Astazi avea sa le vina un coleg nou, care va canta la vioara in locul celui care s-a retras din montive nici pana acum stiute de ei.

Cum azi era o zi mare renunta la blugi si tricou si vine si el in pantaloni de in negri si o camasa stil hawaian. Nu voia sa lase impresie de iresponsabil sau delesator din prima zi. Maine avea sa vina din nou la blugi cu tricou. Era cel mai comod pentru el.

Aly

Member
Reaction score
3

Dirijorul orchestrei veni, îl prezentă pe Mo T’ak celorlalţi din orchestră şi-l invită să stea lângă pianist. Fără prea multe omentarii, Mo merse unde i se indicase şi-şi scoase vioara din gentuţa specială pentru ea.

Crystal Snow

Back in business
Staff member
Reaction score
62
Website
www.patreon.com

- Buna. Eu sunt Mi Wan, pianistul. Scuze de haos, suntem in mijlocul repetitiilor pentru urmatorul concert si stam care pe unde apucam. De obicei tu ai sta in mijloc, dar acum ne asezam unde ne simtim comod. Te rog sa nu te sfii sa ma iei la cearta daca te deranjez. il saluta acesta zambind. Parea un baiat de treaba, asta daca nu era la fel de ingamfat ca ultimul violonist.

Aly

Member
Reaction score
3

─ Eu sunt Mo T’ak, spuse el. Spune-mi Mo că e mai uşor, adăugă el. Nu te scuza atât, că eu nu ocup mult loc. Încerc să fiu cât o furnică şi să nu-i deranjez pe ceilalţi, concluzionă el zâmbind.

Crystal Snow

Back in business
Staff member
Reaction score
62
Website
www.patreon.com

- E in regula, te poti extinde cat doresti. Haideti sa incepem, zic. Avem de repetat prima parte azi. Si poate maine ajungem si noi la a doua, ca mai avem o luna si nu am repetat nici macar o data toata scriptura. ii anunta serios pianistul si ii intinde lui Mo partitura lui. Eu o stiu deja. O sa iti fac si tie o copie la pauza. ii zambeste cald si asteapta sa dea dirijorul tonul.

Aly

Member
Reaction score
3

─ Nu îmi trebuie, spuse el politicos. Sunt poreclit omul fără partituri şi dirijorul ştie lucrul acesta, îi spuse el.

Şi când dirijorul dădu tonul, el începu să cânte la vioară fără niciun pic de greşeală, privind numai indicaţiile dirijorului.

Crystal Snow

Back in business
Staff member
Reaction score
62
Website
www.patreon.com

Mi Wan isi inghiti cuvintele si incepu sa cante fara sa se uite la dirijor sau in partitura.
Noul violonist era unul din geniile acelea care nu avea nevoie de indrumari sau ajutor. Erau tot mai rari si cumva se bucura ca e la ei in orchestra un asemnea geniu. Avea sa fie mult mai usor acum sa invete si restul partitura, ca sa se tina dupa Mo T'ak

Aly

Member
Reaction score
3

Mo continuă să cânte urmărind dirijorul foarte atent şi uneori anticipând comenzile pe care acesta urma să le dea. Când dirijorul se opri, se opri şi Mo, pentru că ştia că ceilalţi nu au şi restul partiturilor.
Observă că dirijorul le face semn că sunt liberi. Se uită la pianist şi întrebă:

─ Scuză-mă că îndrăznesc, vrei să luăm ceva de mâncare împreună? întrebă el. Nu prea cunosc pe nimeni pe-aici, se scuză el.

Crystal Snow

Back in business
Staff member
Reaction score
62
Website
www.patreon.com

Pianistul zambi imediat si se uita la el bland.
- Da, da, mergem la masa. Trebuie sa iti arat si tie locul. Nu e asa mare locul unde lucram, dar Opera e imensa si trebuie sa stim fiecare colt, ca ne muta adesea lucrurile, cand vin cantareti mai pretentiosi. explica acesta si se ridica. Se apleaca si scoate din geanta ochelarii de vedere. Trebuia sa cante fara ei, dar in rest nu prea vedea fara.

Aly

Member
Reaction score
3

Mo îşi puse vioara în gentuţa specială şi o închise. Îl aşteptă şi pe tânărul pianist să vină cu el.
─ De ce cânţi fără ochelari? întrebă el curios.

Crystal Snow

Back in business
Staff member
Reaction score
62
Website
www.patreon.com

- Nu sunt chiar estetici... dar m-am obisnuit sa cant fara ei. Stiu partiturile pe de rost, pentru ca nu le pot urmarii fara ei si le invat acasa.

Aly

Member
Reaction score
3

─ Mie îmi plac, răspunse Mo. Te fac mai interesant, adăugă el. În plus, ar trebui să nu mai ţii seamă de ce se spune în jur şi să-i porţi, dacă vrei să nu păţeşti un accident urât, concluzionă el.

Crystal Snow

Back in business
Staff member
Reaction score
62
Website
www.patreon.com

- Sincer, si mie, dar nu pot sa ma prezint la concerte asa. Am tot zis ca imi fac unii speciai pentru concerte, unii care sa fie mai eleganti, dar mereu uit. spuse acesta razand amuzat. Atata timp cat nu plec de la pian fara ei nu mi se intampla nimic. continua el in acelasi ton amuzat, incercand sa il linisteasca pe Mo cumva.

Aly

Member
Reaction score
3

─ Nu aş vrea să pară că mă dau la tine sau ceva de genul, spuse Mo, dar nu ai vrea să mergi la mine să mâncăm nişte pizza? întrebă el. Am multe sortimente care se pot pune imediat la microunde, adăugă el. Şi stau în apropiere de Operă, la o casă, concluzionă el.

Crystal Snow

Back in business
Staff member
Reaction score
62
Website
www.patreon.com

- Mi-ar face mare plăcere. Sunt foarte curios să te cunosc mai bine. Îmi pari foarte interesant și nu mă pot abține să nu fiu curios față de tine. recunoaște el, păstrând același zâmbet larg pe care îl afișa mereu.

Aly

Member
Reaction score
3

─ Atunci o să mergem la mine, spuse el. Casa e destul de mare pentru o singură persoană, e situată faţă în faţă cu Opera şi aş vrea să-ţi arăt pianul meu cu coadă, rămas de la bunicul meu, adăugă el. Este marca Blüthner, preciză el.

Crystal Snow

Back in business
Staff member
Reaction score
62
Website
www.patreon.com

- Blüthner? Am cantat pe unul in facultate, dar nu ne prea lasa sa il folosim la cursuri, doar cand avea spectacole. Imi place asa de mult cum suna si clapele parca se apasa singure... spuse Mi visator. Mereu a vrut sa cante la un pian Blüthner, dar la Opera nu aveau asa ceva pentru ca era greu de intretinut si nu toti pianistii stiau cum sa se comporte cu un astfel de pian.

Aly

Member
Reaction score
3

─ Mi-a rămas de la bunicul meu, spuse Mo. Şi el la rândul lui îl are de la înaintaşii săi. Pianul a trăit să spun aşa războiul, a trecut un glonţ pe lângă el fără să-l atingă... a pătimit multe, povesti el.
Îi plăcea să vorbească. Mai ales cu Mi.

─ Şi dacă vrei, vom cânta întreaga partitură împreună şi te voi acompania cu o vioară Stradivarius, de la străbunica mea, îi spuse el.

Last edited by a moderator: