Întreabă

Ești nou ? Atunci ce mai aștepți ?

Răspunsuri

Orice nelămurire răsfoieste forumul.

Contactează

La dracu' ! Sunt doar un șoricel, nu magician.

Music , dance and ... Coffee [ Yuri][Crystal + Casydy]

Crystal Snow

Back in business
Staff member
Reaction score
62
Website
www.patreon.com
“Works of art make rules; rules do not make works of art.”
"It’s cooler if you decide those standards on your own. Something that’s really like you. I believe that’s what true beauty is."

Nume: Han
Prenume: Yun
Poreclă: -
Vârstă: 25
Naționalitate: Coreeana
Puteri (dacă este cazul): -
Tip de personalitate: Cand nu cunoaste omul si nu stie nimic despre el prefera sa stea retrasa si sa priveasca din umbra. Este o fire retrasa. Nu ii place sa discute cu nimenea necunoscut.
Povestea personajului: Nu isi cunoaste parinti. Ea a crescut doar cu bunica ei din partea mamei. Mama ei a murit cand o nastea pe Yun, din aceea clipa cea care a avut grija de ea si sa nu ajunga la orfelinat este bunica acestea , care ar face orice pentru ca ea sa traiasca ultimele clipe din viata ei , fara griji si fara probleme. Ei ii place foarte mult sa cante si sa danseze , dar niciodata nu a avut sustinere din partea nimanui pengru a urma ceea ce is doreste.
In prezent lucreaza la o cafenea unde petrece majoritatea timpului.
Alte informații: -
Poza:

Nume: Hye-jin
Prenume: Ahh
Poreclă: Hwasa
Vârstă: 24
Naționalitate: Coreeana
Puteri (dacă este cazul): -
Tip de personalitate: este o fata destul de timida cu persoanele noi, dar devine cu totul alta persoana cand este cu prietenii. Este curioasa de orice reprezinta o provocare pentru ea si e mereu pregatita sa faca lucruri interesante si noi. Fiind cantareata, Hye-jin e mereu o cu totul alta persoana pe scena, scapand de timiditatea ei specifica si devenind o adevarata zeita a scenei, captivand publicul din prima secunda pana in ultima.
Povestea personajului: Hye-jin s-a nascut intr-o familie normala. A fost de mica pasionata de arta, asa ca paritnii ei au sustinut-o in acest sens, permitandu-i sa meraga la scoala de arte, apoi liceu cu aceasi specialiate si in cele din urma la cea mai prestigioasa universiate din Seoul. Ajunge sa lucreze la LOEN Entertainment. E parte din trupa MAMAMOO.
Alte informații: Este si actrita cand nu lucreaza cu trupa la albume.
Poza:

START RPG

Casydy

Moderator
Staff member
Reaction score
6
Website
animeworldforall.forumgratuit.ro
Yun|25

Alerg ca nebuna pe strazile orasului. trebuie sa ma grabesc cat mai repede posibil sa ajung la cafenea. Eram prima data in trei ani de zile, de cand lucrez acolo sa intarzi. Sper ca sefu sa nu se supere pe mine sa-mi taie la salariu, sau mai stiu eu ce se gandeste el.

Cum ajung in fata magazinului rasuflu usurata ca nimenea nu venise inaintea mea. Totus am resuit sa scap. Ma caut prin buzunare dupa chei. Cum le gasesc descui si ma duc sa ma schimb in uniforma. Speram din suflet sa am o zi usoara si sa nu ma cert cu toti nebuni.​

Crystal Snow

Back in business
Staff member
Reaction score
62
Website
www.patreon.com
Ahh Hye-jin || Hwasa

"If I don't fit in this generation's standard of beauty, I will have to become a different standard"

Ma bucuram ca primisem liber de la munca astazi si nu aveam activitati adiacente in program. Ma puteam relaxa putin si sa ma bucur de compania gandurilor mele, nu de a managerului sau a fetelor. Nu am nimic cu nimeni, dar uneori e foarte greu sa mai gandesc can sunt toti in jur.
Gasisem de curand o cafenea geniala si voiam sa testez ce au pe acolo. Poate puteam sa ai lucrez la skill-urile mele in photoshop, daca tot aveam liber.​

Casydy

Moderator
Staff member
Reaction score
6
Website
Yun|25

Incerc sa termin totul si sa fac si putina curatenie in cafea pana sa-o deschid. Nu lucrau multe persoane aici, inafara de mine mai este o fata , care astazi incepe tura de la 12. Deci pana la pranz eu ma ocupam de clientela.

Sterg mesele si aranjez pernele si ornamentele din cafenea dupa trec la bar si dau drumul laexpresor pentru a se incalzi si sterg pe acolo ce mai era de sters. Cand vad c totul este gata ii pun sortul pe mine, dau drumul la muzica si dupa ma duc la usa sa intorc semnul de open/close pe open. Scot si afara ofertele zilei de stazi , apoi intru in cladire din nou.​

Crystal Snow

Back in business
Staff member
Reaction score
62
Website
www.patreon.com
Ahh Hye-jin || Hwasa

"If I don't fit in this generation's standard of beauty, I will have to become a different standard"

Stiam ca nu avea sa fie deschis momentan, caci incepeau la 8, dar nu ma deranja sa steapt putin pana se deschide si pot sa ma duc sa cer cafea si ceva de mancare. Speram s anu deranjez daca stateam toata ziua la o masa mai retrasa.​

Casydy

Moderator
Staff member
Reaction score
6
Website
Yun|25

Cum deschid magazinul deja vad o fata care astepta de multicel. Ii puteam vedea fata asa de clar deorece era acoperita cu o pereche de ochelari negri de soare si o esarfa. Ok. E straniu asta. Nu spun nimic doar o las sa intre dupa ma duc la bar si astept sa vad daca doreste ceva.

Eram totus curioasa de infatisarea ei si de ce se tot ascunde dupa alea. Doar nu era un spion de la concurenta sau cinte stie un hot, pardon, o hoata. Asta ar fii prea culmea, nu ? Nu ?​

Crystal Snow

Back in business
Staff member
Reaction score
62
Website
www.patreon.com
Ahh Hye-jin || Hwasa

Trebuia sa fiu foarte atenta cum ies din casa, mai ales cu fanii care nu ma lasau in pace. Totusi, cum vad ca e sigur, imi dau jos ochelarii si esarfa, ca sa pot lucra mai bine. Atata timp cat nu atrageam atentia, atunci avea sa fie numai bine. Ultimul lucru pe care il voiam era sa ma asalteze fanii cu intrebari si autografe si poze. Azi nu eram Hwasa, azi eram doar Hye-jin.​

Casydy

Moderator
Staff member
Reaction score
6
Website
Yun|25

Cum is da esarfa jos si ochelari, rasufliu usurat c anu era o hoata , daor semnana la perfectie cu Hwasa.. Nu comentez nimic doar era super ciudat. Steam cuminte la bar si asteptam sa vad daca vine spre mine sa comande ceva de la tejghea.​

Crystal Snow

Back in business
Staff member
Reaction score
62
Website
www.patreon.com
Ahh Hye-jin || Hwasa

Dupa un timp ma duc la casa si ii zambesc fetei care era in spatele tejghelei.
- Buna, as dori si eu un latte machiatto cu frursecuri cu stafide si cheesecake cu fructe de padure, te rog. Cafeaua fara zahar. Ii spun bland, pastrand zambetul cald cu care am venit. Nu parea sa ma stie, deci era in siguranta pe moment.​

Casydy

Moderator
Staff member
Reaction score
6
Website
Yun|25

Zambesc bland si incep sa pregatesc comanda acesteia. Ma intorc cu spatele la ea si incep sa prepar cafeaua. Cum termin cu ea ma intorc cu fata spre aceasta si ii pun pe tejghea cafea si dupa restul.

Ii spun bland si cat costa totul apoi o intreb cu ce plateste. Fara sa vreau vad numele canteretei din trupa aceea care e acum pe val si zmabesc bland. Aveam dreptate era ea, dar mak bine o tratez asa cum fac si cu ceilalti. Pana la urma era un om normal care a venit sa se relaxez e si ea. Asa ca imi inchid gura si stau cuminte.

- Daca mai doriti ceva domnisoara puteti sa ma chemări, in regula? spun bland spre ea.​

Crystal Snow

Back in business
Staff member
Reaction score
62
Website
www.patreon.com
Ahh Hye-jin || Hwasa

- Multumesc mult. Da, desigur.

Plec usor capul si ma duc sa ma instalez la masa, ca sa pot lucra. Ce dragalasa era fata. Chiar imi placea de ea. Si nu a facut zarva ca as fii aici, deci e un plus imens.​

Casydy

Moderator
Staff member
Reaction score
6
Website
Yun|25

Ii zambesc bland si o las in pace sa plece in treaba ei in timp ce eu incep sa-mi fac de lucru prin cafenea. Intre timp cat lucram acolo , apare si colega mea si trece imediat la lucru si ea.

Dupa o perioada de timp vad cum cafeneaua se aglomereaza si vin si eu langa ea si incepem sa servim. Terminam toti clintii repede apoi ne mai linistim si noi. Intre timp , pe toata aceasta perioada de timp , ma uitm mereu la Hwasa, da stiam cine era dupa un serch pe google si era chiar ea. As putea sa spun ca aveam un mic crush pe ea , dar nu vroiam sa dau impresia de fana nebuna as aca stau cumitne , in plus e prea ciudat pentru tota lumea cadn zici ca iti palce de cineva de acelas sex, si de aceea acest lcuru l-am lasat pentru mine.

Oricum sa revenim la ale noastre. Acum era toti mai linistiti si acum luam o pauza. Colega mea plecase prima la tigare as aca eu doar ma rezum sa stau cuminte la o masa si sa gasesc la tv un post de muzica si sa-o las acolo. Oprisem melodia care era in cafenea si am lasat doar televizoru sa mearga. In toata aceasta perioada de timp ea , era inca aici si ma bucura mult asta. ASa puteam sa-o vad mai mult.

Imi scot telefonul din sort si incep sa intru putin pe retelel sociale si sa vad cum mai sta treaba si in acelas timp am intrat pe pagina ei sa vad ce a mai postat.​

Crystal Snow

Back in business
Staff member
Reaction score
62
Website
www.patreon.com
Ahh Hye-jin || Hwasa

Postasem cafeaua de dimineata si inca cateva poze cu ce lucram. Nu voiam sa se stie unde sunt, asa ca se vedea doar ecranul si putin din fundal, cat sa dea impresia ca sunt acasa, in fata geamului. Nu voiam sa le fac probleme cu 1000 de fani dand buzna ca sa faca poze cu mine si sa le semnez autografe. Nu de asta am venit aici, de fapt. Voiam doar sa stau sa lucrez in linsite si fara fani.​

Casydy

Moderator
Staff member
Reaction score
6
Website
Yun|25

Ma uit mai atent la poz postat de ea si o maresc destul, era hiar cafeua car eo facusem eu. Si a postato. Ma bucurasem mult. As aca nu mai stau mult pe ganduri si ii dau inimioara la poza. Nu dadeam com , doar primea mereu din partea mea mici likeuri.​

Crystal Snow

Back in business
Staff member
Reaction score
62
Website
www.patreon.com
Ahh Hye-jin || Hwasa

O văd pe fata care m-a servit cum se uita în telefon apoi primesc notificare că am primit like la o poză. Ma uit cine mi-a dat și întru pe profil. Era chiar ea. Ce drăguț. Îi dau follow, ca să îmi arăt recunoștința. Chiar era o dulce.​