Ask question

Ask Questions and Get Answers from Our Community

Answer

Answer Questions and Become an Expert on Your Topic

Contact Staff

Our Experts are Ready to Answer your Questions

Random ice breaker questions

Inlusione

New member
Reaction score
0
Topicul are scopul de a ne pune întrebări aleatorii și de a răspunde la ele pentru a ne cunoaște mai bine.
Puteți pune cât de multe întrebări doriți, dar ideal ar fi să nu depășiți 10-15 maxim ca să poată fi urmărite mai ușor.
Consider că nu ar fi o problemă dacă răspundem și la întrebări care au fost puse în trecut ca să nu le repetăm de la un user la altul.

1. Cel mai bun lucru care ți s-a întâmplat în ultimii 5 ani?
  2. Ai o zi la dispoziție să faci absolut tot ce ți-ai dorit, fără consecințe sau limite, ce ai face?
  3. Care este melodia ta preferată?
  4. Dacă ai avea un theme song, care ar fi?
  5. Care este ultimul film pe care l-ai vizionat?
  6. Ce țări ai vrea să vizitezi?
  7. Ce carte consideri că merită recitită?
  8. Care este băutura ta preferată?
  9. Ce website-uri considerați că merită să fie vizitate? (fără rețele sociale)
  10. Ce urâți cel mai mult în momentul de față?
Nu trebuie să răspundeți la toate. Cya

Xiphion.

Djvladka's ❤️
Staff member
Reaction score
45
  1. Cel mai bun lucru care ți s-a întâmplat în ultimii 5 ani? - m-am mutat împreună cu prietenul meu
  2. Ai o zi la dispoziție să faci absolut tot ce ți-ai dorit, fără consecințe sau limite, ce ai face? - aș merge în Islanda și aș încerca puiul teryaki
  3. Care este melodia ta preferată? - Mumford and Sons - Broken Crown
  4. Dacă ai avea un theme song, care ar fi? - Lullaby-ul din InuYasha
  5. Care este ultimul film pe care l-ai vizionat? - Cuvinte nerostite, e un film anime
  6. Ce țări ai vrea să vizitezi? - Islanda și Norvegia
  7. Ce carte consideri că merită recitită? - Alchimistul, de Paulo Coelho
  8. Care este băutura ta preferată? - hm, vinul roșu și/sau rose
  9. Ce website-uri considerați că merită să fie vizitate? (fără rețele sociale) - Anime Evolution, arată foarte bine
  10. Ce urâți cel mai mult în momentul de față? - oamenii trădători

1. care este cartea ta preferată?
  2. ce film ai vrea să vizionezi?
  3. ai fost vreodată la cinema? dacă da, cum a fost experiența ta?
  4. ai un animal de companie?
  5. ce ți-ai dorit foarte mult să faci și nu ai apucat?
  6. de câți ani citești și care este cartea ta preferată?
  7. ce joc video ai vrea să joci și de ce?
  8. care este manga ta favorită? de ce?
  9. unde ai vrea să poți zbura?
  10. ce țigări fumezi?
  11. de la ce vârstă te-ai apucat de fumat? de ce?

Crystal Snow

Potterhead
Staff member
Reaction score
51
Website
rpcdreams.boards.net
1. care este cartea ta preferată? - Se schimbă în funcție de ce citesc. Momentan este Harry Potter and the Prisonier of Azkaban
2. ce film ai vrea să vizionezi? - Black Widow
3. ai fost vreodată la cinema? dacă da, cum a fost experiența ta? - Da. Uneori plăcute, alteori... Well... Depinde mult cine stă în spatele tău.
4. ai un animal de companie? - Da, câțiva cățeluși.
5. ce ți-ai dorit foarte mult să faci și nu ai apucat? - să îmi fac tatuaj, dar nu e timpul pierdut
6. de câți ani citești și care este cartea ta preferată? - De aproape 10 ani. All times favorite e și prima pe care am citit-o, Îngerul Căzut de Berca Fitzpatrick.
7. ce joc video ai vrea să joci și de ce? - Mortal Kombat pentru ca e jocul copilăriei mele.
8. care este manga ta favorită? de ce? - D.Gray-Man pentru poveste și pentru stilul în care este desenată manga.
9. unde ai vrea să poți zbura? - Japonia și Coreea de Sud
10. ce țigări fumezi? - Dunhill alb
11. de la ce vârstă te-ai apucat de fumat? de ce? - 24, din cauza muncii.

1. Ce carte te-a impresionat cel mai mult și de ce?
2. Care este modelul tău în viață?
3. Ai un motto? Care este?
4. Cu ce personaj fictiv ai avut o conexiune imediată?
5. Dacă ai putea juca într-un film, care ar fii acela?
6. Ce stil vestimentar te defineste cel mai bine?
7. Colecționezi ceva anume? Ce?
8. Care este cea mai de preț posesie a ta?
9. Ce gen de muzică preferi?

Xiphion.

Djvladka's ❤️
Staff member
Reaction score
45

1. Ce carte te-a impresionat cel mai mult și de ce? - Liniștea mormântului, fiindcă toată acțiunea ei te face să te simți de parcă trăiești pur și simplu în carte, plus că am citit-o într-o singură seară, așa de mult m=a captivat, deci o recomand tuturor
2. Care este modelul tău în viață? - modelul meu în viață este tatăl meu, care din păcate a murit în martie
3. Ai un motto? Care este? - viața e făcută s-o trăiești, nu s-o regreți
4. Cu ce personaj fictiv ai avut o conexiune imediată? - cu Kaz Brekker, pur și simplu m-a impresionat el ca un caracter, iar povestea vieții lui m-a emoționat foarte mult
5. Dacă ai putea juca într-un film, care ar fii acela? - hmm, cu siguranță ar fi Life of Pi
6. Ce stil vestimentar te defineste cel mai bine? - nu am unul anume, deci cred că am unul original și destul de colorat. mă rog, cum port doliu, în mare parte, nu mai este chiar atât de original, fiindcă am multe haine negre acum
7. Colecționezi ceva anume? Ce? - cred că aș putea să spun că sunt o colecționară de cărți și de plușuri
8. Care este cea mai de preț posesie a ta? - cea mai de preț posesie a mea este un lănțișor de aur pe care l-am primit de la mama mea
9. Ce gen de muzică preferi? - în general, prefer soft rock, dar ascult tot ce înseamnă muzică bună

1. ce muzică asculți?
2. ce citat crezi că te descrie foarte bine?
3. care este melodia ta preferată și de ce?
4. câte relații ai avut până acum și pe care o regreți cel mai mult? de ce?
5. care e cea mai frumoasă amintire a ta și de ce?
6. regreți ceva? ce anume?
7. dacă ai putea să dai timpul înapoi, ce ai vrea să schimbi și de ce?
8. de câte ori pe zi crezi că ar trebuie să fii fericit?
9. unde ai vrea să locuiești? de ce?
10. cine este persoana care te inspiră de fiecare dată atunci când rămâi în pană de idei?
11. ai pierdut vreodată pe cineva drag? ce s-a întâmplat, mai exact?

Midori

Parteners in crime
Staff member
Reaction score
12
1. ce muzică asculți? - ascult orice, insa imi place maxim muzica rock.
2. ce citat crezi că te descrie foarte bine? - ”If you don’t like your destiny, don’t accept it. Instead have the courage to change it the way you want it to be.”
3. care este melodia ta preferată și de ce? - Rude-a - Paradise. Imi place pentru ca e melodia cu care incepe anime-ul preferat, imi aminteste cat de fain e sa te dai pe skate si imi face ziua mai frumoasa.
4. câte relații ai avut până acum și pe care o regreți cel mai mult? de ce? - Am avut 6 relatii si nu regret nici una din ele, chiar daca am fost ranita.
5. care e cea mai frumoasă amintire a ta și de ce? - 11 august 2020 pentru ca mi-am petrecut ziua de nastere cu 3 oameni la care tin foarte mult...si a fost o zi foarte reusita.
6. regreți ceva? ce anume? - Cred ca singurul regret pe care il am este faptul ca la un moment dat m-a rugat bunica sa fac ceva si i-am spus ”nu”.
7. dacă ai putea să dai timpul înapoi, ce ai vrea să schimbi și de ce? - Nu cred ca as schimba nimic. Cel putin momentan nu am un raspuns mai clar la aceasta intrebare.
8. de câte ori pe zi crezi că ar trebuie să fii fericit? - Ar trebui sa fii fericit/a mereu :D
9. unde ai vrea să locuiești? de ce? - Unde locuiesc acum. Saaaau Bucuresti. Sau orice oras din Japonia. Sunt trei locuri la care ma gandesc cu drag si trei locuri in care ma simt/m-as simti extrem de fericita.
10. cine este persoana care te inspiră de fiecare dată atunci când rămâi în pană de idei? - cea mai buna prietena a mea.
11. ai pierdut vreodată pe cineva drag? ce s-a întâmplat, mai exact? - Am pierdut 3 persoane extrem de dragi: mama, bunica si fostul meu iubit. Pe mama mea am pierdut-o intr-un accident de masina atunci cand am avut 4 ani. Pe bunica am pierdut-o acum 4 ani, ea fiind bolnava. Pe fostul meu iubit l-am pierdut din cauza comportamentului meu.

1. Care este personajul anime in care te regasesti? De ce?
2. Care este jocul tau preferat?
3. Care este melodia pe care o asculti atunci cand esti suparat/a?
4. Ce iti place sa faci in timpul liber?
5. Care este sportul tau preferat?
6. Ce culoare crezi ca te reprezinta?
7. Care este bautura ta alcoolica preferata?
8. Ai vrea sa canti la vreun instrument? Care?
9. Ce lucru te enerveaza foarte tare?
10. Daca ai putea sa iti schimbi prenumele, ce prenume ti-ai alege si de ce?

Crystal Snow

Potterhead
Staff member
Reaction score
51
Website
rpcdreams.boards.net

1. Care este personajul anime in care te regasesti? De ce? - Hmm... Anna din Regele Saman, pentru ca este hotarata pe ceea ce vrea si nu lasa pe nimeni sa ii schimbe obiectivele
2. Care este jocul tau preferat? - Mortal Kombat. Il loc de mica, de cand erau consolele cu cartela.
3. Care este melodia pe care o asculti atunci cand esti suparat/a? - am un playlist intreg, de cele mai multe ori printre melodii sunt Arcade, Train Wreck sau Castle.
4. Ce iti place sa faci in timpul liber? - depinde de vreme, daca e urat afara ma uit la un film, citesc sau desenez. daca e frumos, prefer sa ies pe afara
5. Care este sportul tau preferat? - patinaj artistic
6. Ce culoare crezi ca te reprezinta? - albastru 💙
7. Care este bautura ta alcoolica preferata? - gin sau rom , nu pot alege intre ele
8. Ai vrea sa canti la vreun instrument? Care? - din pacate nu, dar as vrea sa stiu sa cant la chitara
9. Ce lucru te enerveaza foarte tare? - aroganta oamenilor
10. Daca ai putea sa iti schimbi prenumele, ce prenume ti-ai alege si de ce? - sincer, imi place prenumele meu, mai ales ca am doua :))

1. Daca ai putea alege unde sa stai, in ce tara ai vrea sa locuiesti?
2. Care este destinatia ta preferata de vacanta?
3. Care e job-ul tau de vis?
4. Cum te-ai descrie in 3 cuvinte?
5. Ce ai vrut sa faci din totdeauna, dar nu ai apucat sa faci?
6. Iti plac sporturile extreme? Daca da, care?
7. Ce preferi intre o carte buna sau un film interesant?
8. Ce genuri de filme iti plac?
9. Ce parere ai despre LGBTQA+?
10. Ce talent ti-ar placea sa ai?

Xiphion.

Djvladka's ❤️
Staff member
Reaction score
45

1. Daca ai putea alege unde sa stai, in ce tara ai vrea sa locuiesti? - aș alege mai mult decât sigur Islanda, pentru că este una dintre țările mele preferate, pe lângă Japonia și Norvegia
2. Care este destinatia ta preferata de vacanta? - cu siguranță este Maramureș XD
3. Care e job-ul tau de vis? - să lucrez într-un adăpost de animale
4. Cum te-ai descrie in 3 cuvinte? - habar n-am, cred că sunt un om sociabil, amuzant și copilăros
5. Ce ai vrut sa faci din totdeauna, dar nu ai apucat sa faci? -hmm, cred că am vrut să-mi cumpăr niște papagali, însă nu am apucat
6. Iti plac sporturile extreme? Daca da, care? - nope, nu-mi plac XD
7. Ce preferi intre o carte buna sau un film interesant? - o carte bună, dar dacă nu am timp de citit, prefer și un film bun
8. Ce genuri de filme iti plac? - aventură, dramă, acțiune și fantezie
9. Ce parere ai despre LGBTQA+? - nu știu ce înseamnă acel QA+, deci nu știu ce ar trebui să răspund
10. Ce talent ti-ar placea sa ai? - hmm, mi-ar plăcea foarte mult să am talent la desen

1. ce culoare ai vrea să te vopsești, dar nu ai apucat?
2. ce tatuaj ți-ar plăcea să-ți faci?
3. ce planuri ai peste 10 ani?
4. ce ai alege între a fi pilot de avion și cosmonaut? de ce?
5. ce serial plănuiești să urmărești? ce te-a atras la el?
6. ce parfum folosești cel mai des? ce miros are?
7. în a avea dreptate și a mulțumi pe cineva drag, ce ai alege?
9. ce film sau carte te-a făcut să plângi?
10. unde ai merge dacă ai putea călători în viitor?
11. ce animal ai crezut mereu că te reprezintă?

Midori

Parteners in crime
Staff member
Reaction score
12
1. ce culoare ai vrea să te vopsești, dar nu ai apucat? - verde
2. ce tatuaj ți-ar plăcea să-ți faci? Ai mai jos o poza asemanatoare cu ceea ce vreau + pe copac as vrea cateva flori de cires roz, ma gandeam la un fundal watercolor cu albastru si verde + un leu sau un caine husky la baza copacului

Screenshot_20200728-114523_Tattoodo.jpg

3. ce planuri ai peste 10 ani? - as vrea ca peste 10 ani sa lucrez in IT si sa imi iau un apartament al meu :D
4. ce ai alege între a fi pilot de avion și cosmonaut? de ce? - cosmonaut pentru ca vreau sa vad spatiul
5. ce serial plănuiești să urmărești? ce te-a atras la el? -ma gandeam sa ma uit, de data asta cap-coada la Brooklyn 99. Imi place ca e amuzant.
6. ce parfum folosești cel mai des? ce miros are? - Love de la Chloe, e un parfum floral.
7. în a avea dreptate și a mulțumi pe cineva drag, ce ai alege? - a avea dreptate.
9. ce film sau carte te-a făcut să plângi? - nu am nici un film sau carte care m-au facut sa plang, in schimb am plans ore la Assassination Classroom.
10. unde ai merge dacă ai putea călători în viitor? - Japonia
11. ce animal ai crezut mereu că te reprezintă? - leu :D

1. Care este felul tau preferat de mancare?
2. Daca ai avea sansa sa te muti unde vrei tu, in ce tara te-ai muta?
3. Care este melodia care iti face dimineata/ziua mai frumoasa?
4. Care este meme-ul tau preferat?
5. Preferi sa scrii fan fiction sau sa faci RPG?
6, Esti o persoana fericita?
7. Crezi in zodiac? De ce?
8. Ce anume te-a ajutat sa treci peste o situatie dificila din viata ta?
9. Ai animalute de plus? Care este preferatul tau?
10. Care a fost materia ta preferata in liceu?

Xiphion.

Djvladka's ❤️
Staff member
Reaction score
45

1. Care este felul tau preferat de mancare? - hm, cred că pizza carbonara
2. Daca ai avea sansa sa te muti unde vrei tu, in ce tara te-ai muta? - cu siguranță m-aș muta în Islanda
3. Care este melodia care iti face dimineata/ziua mai frumoasa? - cred că este Missio - I See You
4. Care este meme-ul tau preferat? - nu am unul, dar să zicem că e cel cu pisica
5. Preferi sa scrii fan fiction sau sa faci RPG? - prefer mai degrabă să fac rpg, fiindcă mă pot inspira cu ajutorul altcuiva
6, Esti o persoana fericita? - da, cred că da
7. Crezi in zodiac? De ce? - hm, să zicem că da, fiindcă anumite chestii din el mi se potrivesc
8. Ce anume te-a ajutat sa treci peste o situatie dificila din viata ta? - iubitul meu, fiindcă el a fost alături de mine când am simțit că mi-a picat tot cerul în cap
9. Ai animalute de plus? Care este preferatul tau? - un câine husky aproape mare, un Pikachu de jucărie, o caracatiță cu două fețe și un urs mare de pluș, pe care le-am primit de la iubitul meu :3
10. Care a fost materia ta preferata in liceu? - cu siguranță a fost biologia, am iubit-o foarte mult și mi-a părut rău că nu am mai făcut-o după clasa a 10-a

1. ce ai vrea să schimbi la tine și de ce?
2. ce te inspiră cu adevărat atunci când rămâi în pană de idei?
3. care a fost cea mai frumoasă relație a ta?
4. care a fost cea mai lungă relație a ta?
5. unde ți-ar plăcea să călătorești și de ce?
6. ce melodie poți asculta mereu și mereu?
7. care este animeul tău de suflet și de ce?
8. în ce personaje te regăsești din filme, seriale, animeuri și manga?
9. ce melodie străină adori foarte mult și de ce?
10. ce limbă ai vrea să înveți?
11. îți dorești să schimbi ceva în lumea asta? ce anume și de ce?

Midori

Parteners in crime
Staff member
Reaction score
12
1. ce ai vrea să schimbi la tine și de ce? - greutatea pe care o am..pentru ca nu sunt multumita de corpul meu. Si as mai schimba modul in care reactionez la stres si nervi pentru ca uneori imi afecteaza relatiile cu cei din jur.
2. ce te inspiră cu adevărat atunci când rămâi în pană de idei? - muzica
3. care a fost cea mai frumoasă relație a ta? - Daca te referi la relatie cu un baiat, cea mai frumoasa a fost ultima. Daca te referi la orice fel de relatie, cea mai frumoasa este relatia pe care o am cu cea mai buna prietena a mea.
4. care a fost cea mai lungă relație a ta? - un an
5. unde ți-ar plăcea să călătorești și de ce? - Mi-ar placea sa merg in Alaska si in Norvegia ca sa vad Aurora Boreala. Siii mi-ar placea sa vizitez Japonia pentru ca sunt curioasa cum e viata acolo.
6. ce melodie poți asculta mereu și mereu? - Ali - Lost in Paradise
7. care este animeul tău de suflet și de ce? - Cred ca Naruto..pentru ca este anime-ul copilariei mele si pentru ca m-a invatat multe chestii.
8. în ce personaje te regăsești din filme, seriale, animeuri și manga? - Reki din Sk8: The Infinity pentru ca ne place sa ne dam pe skate, semanam oarecumdin punct de vedere al aspectului si ne comportam cam la fel 😂
9. ce melodie străină adori foarte mult și de ce? - Ali - Lost in Paradise,imi da un vibe foarte fain.
10. ce limbă ai vrea să înveți? - japoneza
11. îți dorești să schimbi ceva în lumea asta? ce anume și de ce? - as schimba foarte multe in lumea asta. Mi se pare ca exista multe persoane care sunt lipsite de respect, de bunatate. De asemenea, mi-ar placea ca fiecare om si animalut al strazii sa aiba un adapost pentru ca nu merita sa stea pe strazi. Mi-ar placea sa existe mai multe spitale..sunt putine, in opinia mea. Si nu cred ca sunt dotatetoate corespunzator. Mi-ar placea sa schimb mentalitatea oamenilor in ceea ce priveste, de exemplu, mersul la psiholog..pentru ca toata lumea crede ca esti nebun daca mergi la psiholog. Si probabil ca sunt si alte lucruri pe care le-as schimba, dar momentan nu imi mai vine nimic in minte.

1. Care este cea mai mare frica pe care o ai?
2. Daca ai putea sa schimbi ceva in lumea asta, ce anume ai schimba si de ce?
3. Preferi sa mergi la club sau sa stai acasa si sa vezi un film?
4. Care este cafeneaua ta preferata?
5. McDonalds sau KFC?
6. Ce sport ai vrea sa practici? De ce?
7. Ce urasti cel mai mult?
8. Ai un anime crush? Cine e?
9. Ce orase din Romania ai vrea sa vizitezi? De ce?
10. Care este bautura alcoolica preferata?

Xiphion.

Djvladka's ❤️
Staff member
Reaction score
45

1. Care este cea mai mare frica pe care o ai? - habar n-am, probabil singurătatea sau chestia de a uita toată viața mea
2. Daca ai putea sa schimbi ceva in lumea asta, ce anume ai schimba si de ce? - cruzimea pe care o au anumiți oameni față de bietele animale
3. Preferi sa mergi la club sau sa stai acasa si sa vezi un film? - prefer să stau acasă și să văd un film
4. Care este cafeneaua ta preferata? - era Arhiva de cafea și ceai, însă în București nu este
5. McDonalds sau KFC? - probabil KFC
6. Ce sport ai vrea sa practici? De ce? - hm, cred că voleiul, pentru că m-ar mai relaxa cât de cât
7. Ce urasti cel mai mult? - cel mai mult cred că urăsc prostia pe care o au unii oameni
8. Ai un anime crush? Cine e? - Kougami Shinya, cu siguranță
9. Ce orase din Romania ai vrea sa vizitezi? De ce? - aș vrea să vizitez din nou Maramureșul, fiindcă este un oraș extrem de frumos, dar nu aș zice nu nici la Cluj Napoca
10. Care este bautura alcoolica preferata? - cred că este vișinata

1. care este cartea ta preferată și de ce?
2. ce preferi între cappuccino și ciocolată caldă?
3. care este prăjitura ta preferată?
4. ce site social media folosești cel mai des și de ce?
5. ai chestii din animeuri? dacă da, ce anume?
6. în ce film ți-ar plăcea să trăiești măcar o zi?
7. care este băutura ta preferată și de ce?
8. ce ai alege dintre a petrece o zi cu familia și dintre a sta alături de prietenii tăi? de ce?
9. care este cana ta preferată?
10. care este cel mai frumos cadou pe care l-ai primit?
11. îți place să dormi cu jucării de pluș? de ce?

Midori

Parteners in crime
Staff member
Reaction score
12
1. care este cartea ta preferată și de ce? - Plansul lui Nietzsche. Mi-a placut foarte mult povestea.
2. ce preferi între cappuccino și ciocolată caldă? - cappuccino, dar sa fie cu sirop de alune
3. care este prăjitura ta preferată? - cele cu fructe si fara ciocolata.
4. ce site social media folosești cel mai des și de ce? -facebook. Pentru meme-uri si vorbitul cu prietenii.
5. ai chestii din animeuri? dacă da, ce anume? - Am hanoracul lui Reki Kyan, skate-ul ca si al lui Reki, un lantisor cu norul de la Akatsuki, lantisorul lui Hidan, lantisor cu One Piece, agenda cu eroii din Boku no Hero Academia, doua postere din Carturesti cu Boku no Hero Academia, postere cu Deku, Bakugo, Hawks, Reki, Shoto si Reki+Langa, am un tablou cu Reki si unul cu Infinite Tsukuyomi, hanorac cu Naruto, un tricou cu un Bakugo nervos care tine in mana o cana pe care scrie ”Your tears”...si mai am 3 manga-uri. Cred ca atat 😂
6. în ce film ți-ar plăcea să trăiești măcar o zi? - Naruto Shippuden: Road to Ninja, daca se pune.
7. care este băutura ta preferată și de ce? - cuba libre pentru ca nu e dulce. Si pepsi max cu mango...pentru gust.
8. ce ai alege dintre a petrece o zi cu familia și dintre a sta alături de prietenii tăi? de ce? - As alege sa petrec o zi cu familia pentru ca ii vad de 2-3 ori pe an.
9. care este cana ta preferată? - cana cu baietii din Boku no Hero Academia
10. care este cel mai frumos cadou pe care l-ai primit? - tobele
11. îți place să dormi cu jucării de pluș? de ce? - da pentru ca am nevoie sa imbratisez pe cineva noaptea, iar pisicile nu stau 😂

1. Care este actorul tau preferat?
2. Care este obiectul tau preferat din casa?
3. Ai chestii din animeuri? Ce anume?
4. Ce ciocolata preferi?
5. Care este culoarea care crezi ca te reprezinta? De ce?
6. Ce fel de RPG-uri preferi sa faci?
7. Care este ultimul anime pe care l-ai vazut?
8. Ce inaltime ai?
9. Care este jucaria ta de plus preferata?
10. Ce limba ai vrea sa inveti?

Xiphion.

Djvladka's ❤️
Staff member
Reaction score
45

1. Care este actorul tau preferat? - actorul meu preferat este Tom Hanks
2. Care este obiectul tau preferat din casa? - o cană cu Micul Prinț
3. Ai chestii din animeuri? Ce anume? - un pluș de jucărie cu Pikachu, niște stickere din One Piece și o chestie pe telefon cu Luffy, și un volum manga din The Promised Neverland
4. Ce ciocolata preferi? - ciocolata heidi cu nuci caramelizate
5. Care este culoarea care crezi ca te reprezinta? De ce? - habar n-am, probabil culoarea roșie, fiindcă este culoarea mea favorită de când eram puțin mai mică
6. Ce fel de RPG-uri preferi sa faci? - mistery, fantasy, sf, horror, yaoi etc
7. Care este ultimul anime pe care l-ai vazut? - B: The Beginning, dar nu l-am terminat încă
8. Ce inaltime ai? - undeva la 1,63, din câte îmi amintesc
9. Care este jucaria ta de plus preferata? - să zicem că un urs mare de pluș, deși prefer mai multe jucării pe care le am
10. Ce limba ai vrea sa inveti? - aș vrea foarte mult să învăț islandeza și germana. islandeza fiindcă mă pasionează, iar germana pentru că m-ar ajuta mai mult cu islandeza, fiind limbă germanică

1. ce farduri îți place să folosești?
2. care este rujul sau luciul tău preferat?
3. îți place să cumperi măști pentru față sau să îți faci de casă?
4. ce fel de mâncare nu poți agrea? de ce?
5. care este scopul tău în viață?
6. ce îți doreai să te faci în copilărie?
7. care este cea mai mare înălțime pe care ai urcat-o pe munte?
8. ești genul de persoană care preferă provocările?
9. ce rețea de socializare te disperă și de ce?
10. care este cea mai bună carte pe care ai citit-o și cum ai descri-o pentru un necunoscut?
11. ce ojă folosești cel mai des? de ce?

Crystal Snow

Potterhead
Staff member
Reaction score
51
Website
rpcdreams.boards.net
1. ce farduri îți place să folosești? - dacă te referi la culori, folosesc aproape orice culoare, dar evit nuanțele de nudes care să fie aproape de culoarea pielii mele că nu se văd pe ochii mei. Dacă te referi la branduri... Am și no names, dar am și branduri mari, precum Jeffree Star.
2. care este rujul sau luciul tău preferat? - am unul de la Miss Sporty pe care îl ador. E un ruj roz mat.
3. îți place să cumperi măști pentru față sau să îți faci de casă? - le cumpăr.
4. ce fel de mâncare nu poți agrea? de ce? - ardeiul gras, în orice fel. Nu îmi place gustul.
5. care este scopul tău în viață? - la vârsta mea (am sunat a babă) să îmi fac o familie în viitor și să apuc să vizitez toate locurile pe care vreau să le văd.
6. ce îți doreai să te faci în copilărie? - profesoară, pentru că o vedeam pe mătușa mea facănd asta și părea ceva interesant.
7. care este cea mai mare înălțime pe care ai urcat-o pe munte? - Vârful Moldoveanu - 2544m
8. ești genul de persoană care preferă provocările? - depinde de grupul în care sunt. Dacă sunt prieteni apropiați, da, dacă nu, evit provocările.
9. ce rețea de socializare te disperă și de ce? - Facebook. Că e plină de oameni care îmi dai impresia că au un retard mintal, că scriu numai căcaturi.
10. care este cea mai bună carte pe care ai citit-o și cum ai descri-o pentru un necunoscut? - Am citit multe bune, dar cea mai bună de până acum e Îngerul Negru de Becca Fitzpatrick. (Harry Potter se ignoră, că este masterpiece) Cum aș descrie cartea? Un roman puțin dark, puțin romantic, plin de acțiune. Unele capitole sunt frustrante, altele captivante sau chiar triste, dar în final povestea e frumoasă și captivantă. O carte ușoară, după părerea mea, cu o temă destul de rar abordată în ficțiune, deși poate fii dezvoltată în atâtea moduri.
11. ce ojă folosești cel mai des? de ce? - Ojele acelea tratament că am niște unghii jalnic de slabe și au nevoie de toate tratamentele din lume.

1. Care este cel mai nebunesc lucru pe care l-ai făcut?
2. Te consideri o persoană sociabilă sau introvertită?
3. Ce personaj dintr-o carte te-a impresionat cel mai mult? De ce?
4. La o petrecere te vezi că sufletul ei, sau cel care privește de pe margine?
5. Care este cel mai ciudat loc unde te-a apucat dansul?
6. Ce animal de companie ți-ar plăcea să ai?
7. Ce te-a făcut să te apuci de fumat?
8. Îți place sa faci poze? Dacă da, de care?
9. Care este cel mai ciudat vis pe care ți-l amintești?
10. Când și cum te-a apucat de anime?

Xiphion.

Djvladka's ❤️
Staff member
Reaction score
45

1. Care este cel mai nebunesc lucru pe care l-ai făcut? - cel mai nebunesc lucru pe care l-am făcut cred că e faptul că mi-am dat demisia de la fostul loc de muncă și am venit în București la prietenul meu, cam pe nepregătite, să zicem așa
2. Te consideri o persoană sociabilă sau introvertită? - cred că sunt o persoană puțin introvertită, dar pot fi și sociabilă în unele momente
3. Ce personaj dintr-o carte te-a impresionat cel mai mult? De ce? - Kaz Brekker, din Banda celor șase ciori și din Răzbunarea ciorilor, fiindcă, indiferent de trecutul lui negru și extrem de trist, nu a renunțat absolut în niciun moment și a continuat să meargă înainte indiferent de greutățile și provocările pe care i le-a rezervat viața
4. La o petrecere te vezi că sufletul ei, sau cel care privește de pe margine? - habar n-am, dar nu prea mă văd sufletul unui petreceri, mai degrabă sunt genul acela de om care preferă drumețiile și plimbările decât petrecerile, dar nu prea știu de ce, pur și simplu petrecerile cu mulți oameni mă cam seacă de energie
5. Care este cel mai ciudat loc unde te-a apucat dansul? - la un loc de muncă de acum câțiva ani, lucram într-o sală de jocuri și ai intrat cineva X_X
6. Ce animal de companie ți-ar plăcea să ai? - mi-ar plăcea foarte mult să am un câine dalmațian, fiindcă îmi doresc de mică un astfel de câine
7. Ce te-a făcut să te apuci de fumat? - faptul că o anumită persoană m-a abandonat pentru altcineva, chestia asta pur și simplu m-a scos din sărite și nu am putut să fac față stresului, apoi m-am reapucat din cauza unui mic conflict, iar apoi pentru că mi-am dat seama că nu prea mai pot să stau fără să fumez, fiindcă nu mă simt în largul meu dacă nu o fac, deși pot să stau mult timp și fără să fumez
8. Îți place sa faci poze? Dacă da, de care? - îmi place foarte mult să fac poze cu natura, în special cele din drumeții
9. Care este cel mai ciudat vis pe care ți-l amintești? - cel mai ciudat vis pe care mi-l amintesc este unul cu un anumit strigoi care mă făcea să cad în brațele lui, făcându-mă să mă simt sleită de puteri sau ceva de genul, altul este unul în care căutam o persoană necunoscută în timp ce încercam să mă feresc de niște oameni care voiau să mă omoare
10. Când și cum te-a apucat de anime? - ei bine, aveam 6 ani și era YYH la televizor, iar pur și simplu mi-a plăcut acțiunea din el, chiar dacă nu puteam să țin pasul cu ceea ce scria acolo, apoi m-am uitat la InuYasha și alte animeuri de pe a+, dar eram deja puțin mai măricică

1. care este băutura alcoolică pe care nu o poți refuza și de ce?
2. de la ce vârstă te-ai apucat de fumat? de ce?
3. ce ai vrut dintotdeauna să faci, dar nu ai făcut?
4. care este cel mai mare secret al tău?
5. unde ți-ar plăcea să poți face voluntariat?
6. unde ai vrea să poți lucra?
7. ți-ar plăcea să te înscrii la un anumit curs? de ce?
8. ți-ar plăcea să dormi într-un pat precum cel din Japonia sau să mănânci la o masă joasă?
9. care este cel mai prostesc lucru pe care l-ai cumpărat și de ce?
10. ce îți place să colecționezi, dar altora li s-ar părea că nu are sens așa ceva?
11. ce combinații ciudate îți place să faci la băutură sau la mâncare?

Midori

Parteners in crime
Staff member
Reaction score
12

1. care este băutura alcoolică pe care nu o poți refuza și de ce? - Cuba Libre, pentru ca imi place maxim gustul.
2. de la ce vârstă te-ai apucat de fumat? de ce? - Pe la 15/16 ani. M-am apucat de curiozitate.
3. ce ai vrut dintotdeauna să faci, dar nu ai făcut? - sa sar cu parasuta
4. care este cel mai mare secret al tău? - e secret 😂
5. unde ți-ar plăcea să poți face voluntariat? - Crucea Rosie si un adapost de animale
6. unde ai vrea să poți lucra? - vreau sa fiu platita ca sa stau in pat si sa dorm daca se poate
7. ți-ar plăcea să te înscrii la un anumit curs? de ce? - daa, la un curs de japoneza pentru ca vreau sa invat limba
8. ți-ar plăcea să dormi într-un pat precum cel din Japonia sau să mănânci la o masă joasă? - daaaa. both. Atata timp cat sunt si acolo.
9. care este cel mai prostesc lucru pe care l-ai cumpărat și de ce? - momentan nu stiu cum sa raspund la asta.
10. ce îți place să colecționezi, dar altora li s-ar părea că nu are sens așa ceva? - bilete de tren. Si caiete in care oricum nu scriu nimic.
11. ce combinații ciudate îți place să faci la băutură sau la mâncare? - paine cu untura, delicat si mar/struguri. The. Best. Thing. Ever.

1. Ce combinații ciudate îți place să faci la băutură sau la mâncare?
2. Care este magazinul tau preferat de haine?
3. Care este cel mai dragut cadou pe care l-ai primit?
4. Care este cel mai ciudat cadou pe care l-ai dat cuiva?
5. Cum te-ai descrie in 5 cuvinte?
6. Ce tip de personalitate ai?
7. Ai cont pe wattpad?
8. Daca ti s-ar oferi sansa sa alegi sa inveti limba japoneza sau limba coreeana, pe care ai invata-o si de ce?
9. Care a fost materia ta preferata in liceu?
10. Cum arata o zi perfecta pentru tine?

Xiphion.

Djvladka's ❤️
Staff member
Reaction score
45
1. Ce combinații ciudate îți place să faci la băutură sau la mâncare? - sarmale cu sos de usturoi
2. Care este magazinul tau preferat de haine? - magazinul meu preferat de haine este New Yorker, dar îmi place să cumpăr și din Decathlon
3. Care este cel mai dragut cadou pe care l-ai primit? - un urs mare de pluș
4. Care este cel mai ciudat cadou pe care l-ai dat cuiva? - hm, nu cred că am dat până acum cadouri ciudate, poate când eram mai mică
5. Cum te-ai descrie in 5 cuvinte? - să zicem că sociabilă, amuzantă, amabilă, otaku și nebunatică
6. Ce tip de personalitate ai? - sunt personalitatea mediator, deși înainte eram personalitatea logic
7. Ai cont pe wattpad? - cred că am, dar l-am uitat
8. Daca ti s-ar oferi sansa sa alegi sa inveti limba japoneza sau limba coreeana, pe care ai invata-o si de ce? - mi-ar plăcea să învăț foarte mult japoneză, fiindcă este o limbă pe care o iubesc și este una destul de grea, cu toate că știu câteva cuvinte din ea, dar le știu scrie doar cu kanji, nu și cu semne
9. Care a fost materia ta preferata in liceu? - materia mea preferată din liceu, cât și din generală, a fost biologia, deși mi-a plăcut în generală și istoria, dar în liceu s-a dus pasiunea mea pentru istorie, fiindcă aveam un profesor cam ciudat
10. Cum arata o zi perfecta pentru tine? - o zi perfectă pentru mine este o zi alături de iubitul meu, în care să ne relaxăm amândoi

1. cum îți vezi viitorul peste 5 ani?
2. cum ți se pare relația pe care o ai acum sau relația pe care ai avut-o ultima dată?
3. care a fost cea mai tristă despărțire a ta și de ce?
4. ce ai schimba la viața ta dacă ai putea să dai timpul înapoi?
5. ce ți-ai dorit mereu să mănânci, dar nu ai avut ocazia?
6. cu ce mâncăruri asociezi de obicei coca cola?
7. ce anume îți place să colecționezi și de cât timp colecționezi acel lucru?
8. ce deodorant obișnuiești să folosești?
9. preferi să te dai cu spray de corp de la avon sau cu parfum? de ce?
10. ai avut până acum un obiect care ți-a purtat noroc? dacă da, ce anume?
11. unde ți-ar plăcea foarte mult să lucrezi și de ce?