Ask question

Ask Questions and Get Answers from Our Community

Answer

Answer Questions and Become an Expert on Your Topic

Contact Staff

Our Experts are Ready to Answer your Questions

Spells of fortune [Yaoi][ Crystal x Casydy]

Casydy

Moderator
Staff member
Reaction score
6
Website
animeworldforall.forumgratuit.ro

"I have to hunt demon down in order to protect the humanity."
"Some wizards and witches don't know their own power. And so, they invoke demons... stupid people."

Shiro Kimura
Poreclă: Black Fire
Vârstă: 25 de ani
Naționalitate: japoneză
Specie: om
Personalitate: tacut, analitic, retras.
Situație amoroasă: singur
Job: vanator de demoni
Puteri: magie de foc. Sabia lui poate genera foc daca foloseste incantatii.
Poveste: Shiro a crescut la o manastire unde discipolilor li se preda magia. De copil a invatat mai usor magia focului si maestrii lui l-au ajutat sa stapaneasca mai bine flacarile. La 18 ani devine oficial vanator de demoni si pleaca prin lume sa apere oamenii nevinovati de creaturile noptii.
Alte informații:
1. pastreaza cate o amintire de la fiecare demon pe care il vaneaza. De obicei sunt accesorii
2. analizeaza mult prea mult unele situatii si de cele mai multe ori se pierde in ganduri
3. are o pasiune pentru pictura, dar nu are timp sa picteze.
Poza:

Nume: Morgan
Prenume: Shan
Poreclă: -
Vârstă: 24 ani
Naționalitate: american
Puteri (dacă este cazul): vrajitor, magie
Tip de personalitate: calm, timid, retras.
Povestea personajului: TBA
Alte informații: Fiind singurul vrejitor din lumea oamenilor este cel mia in masura sa-i protejeze pe alti sau pe oricine vina la el.
Poza:

START RPG

Last edited by a moderator:

Crystal Snow

Potterhead
Staff member
Reaction score
51
Website
rpcdreams.boards.net
Shiro Kimura

De ceva timp auzeam un zvon cum ca ar mai fii un vanator de demoni care curata lumea de demoni ca si mine. Eram curios cine e si ce abilitati are. Eu eram luptator cu sabia, dar stiam ca exista si vrajitori care se ocupa de asta.

Totusi, nu aveam nicio informatie unde ar putea fii acel vanator sau daca exista macar. Erau foarte rari vrajitorii care sa vaneze demoni si nu sa ii aduca din lumea lor aici. Majoritatea vrajitorilorii invocau pentru putere si apoi ii lasau liberi sa isi faca de cap.

De mai bine de o saptamana eram in cautarea acelui vrajitor. Stiam ca ei ii pot simti mai repede decat mine si poate reusea sa il conving sa se asocieze cu mine ca sa scapam lumea de demoni.​

Casydy

Moderator
Staff member
Reaction score
6
Website
Shan Morgan

Dram in mijlocul apartamentuluj si pregateam de zor porțiune a de magie. Aveam nevoie pentru a mai găsi demoni. In ultima perioada erau prea multi si trebuia să-i tine cumva pe loc.​

Crystal Snow

Potterhead
Staff member
Reaction score
51
Website
rpcdreams.boards.net
Shiro Kimura

Tot ascultam povești de la localnici, ca să îmi fac o idee cine e acest vrăjitor, dar nu prea aveam noroc. Toți văzuseră doar magia lui, numai persoana. Dar un lucru aveau în comun: magia lui era un mov galaxie, cu tente de albastru și roșu și foarte multe chestii sclipitoare. Asta ar putea fii un indiciu. Cel puțin așa puteam identifica magicianul după forma magiei lui. Era și asta ceva.​

Crystal Snow

Potterhead
Staff member
Reaction score
51
Website
rpcdreams.boards.net
Shiro Kimura

Ajung intr-un sat unde era destul de multi vrajitori. Aici nu se temeau sa isi arate puterile. Dar niciunul nu avea aceasi culoare ca cel descris de oamenii cu care am vorbit.
- Nu o sa-l gasesc niciodata...
Mormai pentru mine si, cum mi se facuse putin foame, intru intr-un local ca sa mananc ceva.​

Last edited:

Crystal Snow

Potterhead
Staff member
Reaction score
51
Website
rpcdreams.boards.net
Shiro Kimura

Cat astept sa imi vina mancarea observ ca intra un tanar si se aseaza la o masa in fata mea. Parea destul de obosit, ca si cum pana acum lucrase si acum lua o pauza.​

Casydy

Moderator
Staff member
Reaction score
6
Website
Shan Morgan

Iau un meniu si incep sa ma uit prin el. Cand gasesc ce vreau ii fac semn acelas domn care venise mai devreme si ii spun ce doresc dupa pleaca.​

Crystal Snow

Potterhead
Staff member
Reaction score
51
Website
rpcdreams.boards.net
Shiro Kimura

Cat eram pierdut in ganduri imi vine mancarea si ii multumesc fetei care mi-a adus-o, apoi incep sa mananc. Cel mai probabil nu aveam sa gasesc niciodata acel vrajitor...​

Last edited:

Casydy

Moderator
Staff member
Reaction score
6
Website
Shan Morgan

Cat timp astept masa ma uit prin restaurant. Ma incrunt usor cand ii simt aura tipului din fata mea. Era vanator. Pute-am sa-mi dau seama dupa structura lui si aura acestuia.​

Casydy

Moderator
Staff member
Reaction score
6
Website
Shan Morgan

Stau si ma uit la el ceva timp pana cand imi vine si mie comanda apoi ma apuc sa mananc incet in timp ce stau putin pe ganduri. Ce cauta un vânător aici?​

Crystal Snow

Potterhead
Staff member
Reaction score
51
Website
rpcdreams.boards.net
Shiro Kimura

Ma tot uitam la el, desi amandoi mancam. De ce era asa de curios de mine? Ceilalti ma ignorau complet. El era foarte atent la mine. Nu ma deranja, doar ca incepeau si restul sa devina atenti la mine si asta nu imi mai placea deloc. Se stia ca unde suntem prezenti noi or sa fie si demoni. Speram sa nu, sincer.​

Crystal Snow

Potterhead
Staff member
Reaction score
51
Website
rpcdreams.boards.net
Shiro Kimura

De ce imi era mai frica chiar se intampla. Un demon apare de nicaieri... dintr-o casa de fapt. Si era de mult timp acolo, dupa cum arata.
- Fir-ar sa fie! De cand e asta aici? Si cati a mancat?
Ma ridic imediat si ies, ca sa il infrunt si sa nu mai faca victime.​

Crystal Snow

Potterhead
Staff member
Reaction score
51
Website
rpcdreams.boards.net
Shiro Kimura

Era destul de puternic si asta avea sa fie o problemuta destul de mare. Daca nu reuseam sa il lovesc cu nici-un atac trebuia macar sa il scot din oras...​