Întreabă

Ești nou ? Atunci ce mai aștepți ?

Răspunsuri

Orice nelămurire răsfoieste forumul.

Contactează

La dracu' ! Sunt doar un șoricel, nu magician.

Unicorn adventure [Fantasy][Alethia Spitz x Roxana H]

Alethia Spitz

Member
Reaction score
12
-Pai ne putem plimba pana in centru caci acum incepe Siesta. Majoritatea celor care nu muncesc merg la camp in afara orasului unde pasc cele mai dulci ierburi pe post de desert dupa care se culca timp de o ora sau doua. Astfelca vei vedea majoritatea magazinelor inchise. Ceea ce ramane deschis pe timpul Siestei este Supermarketul, Cofetaria si Magazinul de bauturi. La fantana arteziana din centru putem asista si la muzica oferita de formatia orasului. O melodie lenta de adormit numai buna pentru Siesta. Foarte putini unicorni prefera parcul din Centru cu fantana si muzica formatiei orasului. Ce zici?

Roxana H

deep ocean
Reaction score
18
Website
unstoppablemind.forumotion.co.uk
×Mina Takuya×
Nici ca se putea mai bine, am nimerit exact la o Siesta. Deja ma simteam din ce in ce mai bine stiind ca ne vom distra.
-Si ce tema aveti pentru Siesta acest an? Oare asi putea sa particip si eu alaturi de tine?

Alethia Spitz

Member
Reaction score
12
La noi Siesta are doua sensuri diferite. Primul sens e Siesta care nereferim la o siesta obisnuita cu sensul de pranzul si somnul de dupa amiaza cand pastem si ne odihnim dupa aceea. Si sensul 2 ne referim la un festival Siesta ca Grand Siesta Festival unde se organizeaza un festival tematic cu muzica, filme in aer liber seara, ziua pastem iarba, sunt in jur carute-tarabe cu mancare gata gatita, este organzat si un parc de distractii si vine si circul. Anul acesta la Grand Siesta Festival avem tema mexicana.

Roxana H

deep ocean
Reaction score
18
Website
Timetravel  - Page 2 Divide10

*Mina Takuya*

Ahammm... ingan usor in timp ce onascultam cubatentie. Deja aveam atata informatie in cap, incat simteam ca totul e un adevarat talmes balmes presarat cu situatii intortochiate. Insa nu voiam sa par nepoliticoasa si am inceput sa continui discutia cu ea.
-Absolut interesant, asa ceva mainrar. Fiesta voastra este complet diferita de fiesta Mexicana din lumea de unde provin eu. Dar aveti cateva puncte comune cu Dias de las muertos.

Alethia Spitz

Member
Reaction score
12
Si apropo dupa nume imi dau seama ca ceea ce ai spus se traduce usor ca Ziua Mortilor. Si noi avem un festival si pentru asta. Se numeste Haulómnium Sanctorum. Este un festival de 3 zile. In ajun se fac pregatirile, decoratiile si se aduc ofrande sufletelor curate si fantomelor bune, in a doua zi se serbeaza monstrii si creaturile si in a 3-a zi se aduce omagiu fantomelor rele.

Roxana H

deep ocean
Reaction score
18
Website

*Mina Takuya*
Continuam sa o ascult cu fiecare explicatie. Acum insa voiam sa vad ce avea de gand sa facem mai exact..
-Ei bine, si eu cu ce te pot ajuta mai exact? Pentru ca nu asi vrea sa fiu o incurca lume pe aici.